פעילות מועטת ב"בומרנג"

שלח תגובה
אור ברטור
נקודות:
תודות שהוענקו: 21

פעילות מועטת ב"בומרנג"

שליחה על ידי אור ברטור »

נדמה לי שבזמן האחרון האתר "בומרנג" פחות פעיל משהיה בעבר. למשל, כשפירסמתי ב"בומרנג" את "שיר החלודה"(מעין פרודיה שחיברתי על שיר ששרו פעם ב"פרפר נחמד") זה ממש הצחיק את מי שקראו אותו, כך הבנתי מן התגובות. אבל לפני חצי שנה בערך כשפירסמתי ב"בומרנג" כמה-וכמה שירים וסיפורים שחיברתי בהשראת סדרות נוסטלגיות, לא הגיבו לכך שום תגובות.

מדוע "בומרנג" פעיל פחות משהיה בעבר?

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:
תודות שהוענקו: 32
תודות שהתקבלו: 48

שליחה על ידי MrNostalgia »

אני חושב שיש לכך שתי סיבות:
1. "בומרנג" הוא אתר נישתי, וככזה הוא פונה לקהל מאוד ספציפי.
2. אי אפשר להתעלם מהעובדה שעליית הרשתות החברתיות, ובדגש על פייסבוק, השפיעה בצורה משמעותית על קהילות הפורומים שפעלו בישראל (ובעולם) בעשור האחרון. טבעי שגם הקהילה שלנו תושפע מכך. עד לא מזמן היו 4-5 קהילות מובילות, וכיום נשארה רק אחת - FXP - אתר שנאלץ להסתגל למצב החדש, ועשה זאת די בהצלחה. הוא שינה את פניו וכיום מהווה מעין פורטל חדשות מבוסס תוכן גולשים. אגב, בעבר הצעתי לעשות משהו דומה גם פה.

סמל אישי של משתמש
matanss9
משתמש זהב
משתמש זהב
נקודות:
תודות שהוענקו: 8
תודות שהתקבלו: 5

שליחה על ידי matanss9 »

אני מסכים ומחזק את דבריו של MrNostalgia מעליי. הדבר הזה שנקרא "פורום" היה מאוד פופולרי לפני עשור פחות או יותר טרם היו קיימות רשתות חברתיות. אני בעצמי נמצא פה דיי הרבה זמן (וגם הייתי בפורומים אחרים שאגב רובם נסגרו או נכחדו בדרך כזו או אחרת), ופשוט העולם משתנה. צריך להסתכל על הצד החיובי: בומרנג עדיין פה, ואין עוד קהילה איכותית כזו בארץ (עד כמה שידוע לי!) לנוסטלגיה. יש כל מיני דפים / קבוצות פייסבוק שנוסטלגיה זה העניין שלהם: כמו קבוצות שהדגש שלהן הוא יותר על פריטי אספנות ומכירה או אפילו סתם דפים פופוליסטים שמעלים תמונה של ממתק ישן וכותבים: "זוכרים?!"

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 37,768 
תודות שהוענקו: 224
תודות שהתקבלו: 867

שליחה על ידי moomin_manager »

אני חושב שכמו כל דבר, יש תקופות פעילות יותר ויש פחות, זה בעיקר תלוי בזמן שיש לכל אחד לבלות בתחביב הזה שלנו.
אני מאוד אשמח לשמוע מה המשתמשים חושבים? איזה סוג של פעילות היו רוצים פה? מה חסר לכם? מה יגרום לכם לא רק להכנס ולקרוא, אלא גם להגיב?

kobyma
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 9
תודות שהתקבלו: 15

שליחה על ידי kobyma »

נשמח מאד לעוד תרגומים של סדרות ישנות, אזכור של תכניות אהובות, פרסומות ישנות, תסכיתי רדיו ישנים (זוכרים את השדורים ברשת א' לילדים ולנוער?)

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:

תכני המדיה לרוב לא מובילים לדיון או שיח מהותי. צריך להתמקד בדברים שכן עושים את זה, לאתגר את הגולשים.
אני אישית מאוד בעד תחרויות, ותחרותיות בכללי. אז אפשר, למשל, לקיים אתגר כתיבה. שכל משתתף יבחר לעצמו סדרה שהוא אוהב ויכתוב לה פרק המשך, או סוף אלטרנטיבי. המשתמשים האחרים, שלא משתתפים, יוכלו לשמש שופטים, והמנצח יזכה בנקודות שאותן יוכל לממש בחנות של הפורום. זו כמובן רק דוגמה אחת ואני בטוח שניתן לחשוב על רעיונות יותר יצירתיים.

nirbas
מנהלים
מנהלים
נקודות:
תודות שהוענקו: 27
תודות שהתקבלו: 2578

שליחה על ידי nirbas »

MrNostalgia כתב:
13/10/2020 16:09:13
תכני המדיה לרוב לא מובילים לדיון או שיח מהותי. צריך להתמקד בדברים שכן עושים את זה, לאתגר את הגולשים.
אני אישית מאוד בעד תחרויות, ותחרותיות בכללי. אז אפשר, למשל, לקיים אתגר כתיבה. שכל משתתף יבחר לעצמו סדרה שהוא אוהב ויכתוב לה פרק המשך, או סוף אלטרנטיבי. המשתמשים האחרים, שלא משתתפים, יוכלו לשמש שופטים, והמנצח יזכה בנקודות שאותן יוכל לממש בחנות של הפורום. זו כמובן רק דוגמה אחת ואני בטוח שניתן לחשוב על רעיונות יותר יצירתיים.
לא נעים לי להגיד את זה, אבל בפעם האחרונה שאתר כלשהו עשה תחרות כזאת, זה נגמר בזה שכל עם ישראל בטוח שסנופקין חלם הכל >:)

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 37,768 
תודות שהוענקו: 224
תודות שהתקבלו: 867

שליחה על ידי moomin_manager »

די זה לא נכון.... חחחח
אבל ניסינו להרים פה משהו דומה כמה פעמים ולצערי התגובות פה בקצב אחר עד אין שיתוף פעולה לעיתים.
אני הראשון לארגן ולעשות.
אשמח לשמוע עוד.
אני מסכים עם @MrNostalgia שפרסום תוכן (למשל פרסומת) לא הכיחו את עצמם.

סמל אישי של משתמש
בלגן
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 50
תודות שהתקבלו: 14

שליחה על ידי בלגן »

לא יהיה קל לקהילה לגדול לצערי. אם הקהילה רוצה לגדול, זה דורש ממנה להפגין תחרותיות רבה יותר כנגד קהילות מתחרות.

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:

moomin_manager כתב:
14/10/2020 03:13:42
די זה לא נכון.... חחחח
אבל ניסינו להרים פה משהו דומה כמה פעמים ולצערי התגובות פה בקצב אחר עד אין שיתוף פעולה לעיתים.
אני הראשון לארגן ולעשות.
אשמח לשמוע עוד.
אני מסכים עם @MrNostalgia שפרסום תוכן (למשל פרסומת) לא הכיחו את עצמם.
תקן אותי אם אני טועה, אבל לא זכור לי שהתקיימה פה בשנים האחרונות איזו תחרות של ממש, עם פרסים וכל זה. זה היה יותר במתכונת של פעילות.

נראה לי שיהיה נחמד אם תהיה לבומרנג מין תחרות כזאת, קבועה, אולי משהו על בסיס שנתי. נניח חידון ידע כללי ("מלך הנוסטלגיה") כש nirbas בתפקיד המתבקש של הצ'ייסר איתי הרמן ;)

שלח תגובה