איזו מוזיקה אתם אוהבים?

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
roroei
נקודות:
תודות שהוענקו: 5
תודות שהתקבלו: 7

איזו מוזיקה אתם אוהבים?

שליחה על ידי roroei »

היי,

כולנו נאספים כאן מן הסתם בשביל נוסטלגיה בעיקר, אבל לא יזיק לדבר קצת גם על מוזיקה, לא?
אשתף אתכם במוזיקה שאני אוהב ואשמח לשיתוף גם מכם או אפילו לדעתכם!

המוזיקה שאני שומע לאחרונה היא ישנה יחסית, בעיקר משנות ה-70 עד שנות ה-90. הז'אנר המועדף הוא "רוק מתקדם" (progressive rock) עם מספר להקות מעניינות וכריזמטיות שהנהיגו תנועה חדשה של מוזיקה שהחלה להתוות בבריטניה של סוף שנות ה-60 ופרצה בשנות ה-70. בין להקות אלו נמנים פינק פלויד הידועים לכל, יס, קינג קרימזון והלהקה שאליה התחברתי במידה הרבה ביותר - ג'נסיס. הז'אנר מתאפיין בין היתר בשירים באורך ארוך ובמוזיקה שעשויה להישמע קצת "מסובכת".

ג'נסיס בתקופתה עם פיטר גבריאל כסולן יצרה מוזיקה שהיא שילוב של מילים שאני רואה כפיוטיות ומנגינה יפה ומושקעת עם פיל קולינס על התופים, טוני באנקס על הקלידים, הגיטאריסט סטיב האקט והבאסיסט מייק ראת'רפורד. הנה דוגמה לשיר הפותח של האלבום "Selling England By The Pound", אלבום שאני אוהב מאוד ועוסק בין היתר במן התמסחרות של אנגליה לפי עיניו של פיטר גבריאל:

בשיר הראשון, "Dancing With The Moonlit Knight", עם מנגינה מרגשת שמגיעה לפריצה לקראת אמצע השיר, פיטר מבקר את בריטניה במילים קצת סרקסטיות, בדימויים ובסלנגים המוכרים שם. לדוגמה, "טמז הזקן שטבע" הוא למעשה נהר התמזה המצוי באנגליה.
אציין שלאחר עזיבתו של פיטר ב-1974, הלהקה ממשיכה ליצור מוזיקה יפה ומשנה את אופייה בשנות ה-80 לג'נסיס שרבים יותר מכירים עם להיטים כמו "Invisible Touch".

עוד דוגמה לשיר שאני אוהב בסגנון אחר היא "The Lazarus Heart" של סטינג (Sting):

רבים יכירו אותו כסולן של להקת The Police עם הלהיט "Every Breath You Take", אך הוא גם המשיך בקריירת סולו והוציא אלבומים שאני גם מאוד אוהב. אחד מהם הוא "Nothing Like The Sun..." שנפתח עם השיר הזה, ובו כל השירים לדעתי טובים מאוד ומשלבים רגאיי, מעט פופ וג'אז.

ואיזו מוזיקה אתם אוהבים?

סמל אישי של משתמש
davidx139
נקודות:
תודות שהוענקו: 292
תודות שהתקבלו: 30

שליחה על ידי davidx139 »

תודה על הנושא! חיכיתי שמישהו יפתח נושא שעוסק במוזיקה (:
אני גם שומע המון פרוגרסיב רוק, בעיקר פינק פלויד וקינג קרימזון מהז'אנר (ואחלה טעם במוזיקה חבר!)
במוזיקה אני מתעסק הרבה זמן מהיום שלי, אפילו בימים עסוקים, זה אחד התחביבים הראשיים שלי. אני שומע מוזיקה החל משנות ה50 ועד ל90 משלל ז'אנרים, הספקתי להכיר גם המון דברים במשך השנים, גם את אלו הפחות מוכרים.

הז'אנרים הכי אהובים עליי הם רוק פסיכודלי משנות ה60 (מאוד אוהב את Velvet Underground ואת the doors) וגם גראנג', שזאת מוזיקה שמתאפיינת עם שנות ה90 (כגון להקות כמו Alice in chains ו-Soundgarden וכמובן גם Nirvana שהיא המפורסמת שמהם, אך פחות אהובה עליי אישית לעומת השאר)

השיר הכי אהוב עליי הוא של אליס אין צ'יינס, קוראים לשיר "Nutshell" (מאוד מתחבר לשירים השקטים שמלווים בגיטרה אקוסטית, אם תרצו שאשתף עוד אשמח להרחיב)

עוד שיר שאני מאוד אוהב, אתייחס הפעם לשנות ה60, אני מאוד אוהב את השיר "Heroin" של Velvet Underground, שיר פחות שמיע לרוב האנשים, אבל אני לא שומע בדיוק את המוזיקה הכי מיינסטרימית אם אפשר להגיד את זה ככה.

יש לי מספר פלייליסטים שהכנתי מהעשורים השונים שהרכבתי שרציתי האמת לשתף אתכם כבר תקופה והנושא הזה בא בול בזמן, אשמח האמת לביקורות עליהם, וכמובן אם תרצו שאוסיף שירים לשם (ספציפית מתייחסים למוזיקה לועזית) אשמח להמלצות.
(שימו לב שאני מפרסם פלייליסטים שלמים אך בהודעה זה מראה את השיר הראשון, אם בא לכם לעיין בצורה נוחה יותר תעתיקו את הלינק, אני חושב אם מצטטים את ההודעה אפשר לעשות את זה)

הפלייליסטים שהכנתי:
שנות ה50:

שנות ה60:

שנות ה70:

שנות ה80:

שנות ה90:

רוק קלאסי (classic Rock - מכיל מוזיקה החל משנות ה50 עד ל90 מהז'אנר רוק)

מעבר לרוק אני רוצה להכין גם פלייליסט של מטאל, אך אני לא יודע אם זה סוג מוזיקה שרובכם תתחברו אליו (אני אישית מאוד אוהב), אם תרצו אוכל לשתף אותו גם כן מתי שאחליט לשבת להכין, יש לי אחד נוסף האמת שהוא ספציפי למוזיקה שאני הכי אוהב, יש בו באמת הכל מהכל, אם תרצו לעיין:

סמל אישי של משתמש
בלגן
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 50
תודות שהתקבלו: 14

שליחה על ידי בלגן »

שומע ממש כמעט הכל מהכל: ג'אז, בלוז, אלקטרונית, עידן חדש, גל חדש, קצת מזרחית, פופ, רוק, מטאל, מוסיקה קלאסית...

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:
תודות שהוענקו: 32
תודות שהתקבלו: 48

שליחה על ידי MrNostalgia »

זה משתנה מתקופה לתקופה. בשנים האחרונות טעמי נוטה יותר למחוזות הפולק, כשלפני כן שמעתי בעיקר הארד רוק והבי מטאל - זה התחיל מגאנז אנד רוזס (שכיום אני שומע הרבה פחות), עבר לקווין ואז לרוני ג'יימס דיו, לצד להקות אחרות באותו הז'אנר.

בחיפושיי אחר מוזיקה קלטית, נחשפתי לאמנית בעלת קול אלוהי בשם לורינה מק'קניט, ולפרויקט המוזיקלי "בלקמור'ס נייט" (של גיטריסט דיפ פרפל, ריצ'י בלקמור) שיוצר שירים בהשפעת סגנון ימי הביניים.

אני שומע גם מוזיקה ישראלית, פחות עכשווית ויותר תחילת שנות האלפיים ואחורה. המשותף להרבה מהזמרים הוא היותם בוגרי כוכב נולד: עידן עמדי, הראל מויאל, שי גבסו.

סמל אישי של משתמש
amit1989
מנהלים
מנהלים
נקודות:
תודות שהוענקו: 129
תודות שהתקבלו: 176
יצירת קשר:

שליחה על ידי amit1989 »

ארבע אחרי הצהריים

ועוד שירים של יוצרים גדולים. יכולים לראות את רשימות ההשמעה בערוץ שלי ביוטיוב.

שלח תגובה