סדרות דיסני מדובבות מפעם - האם מה שאין בפורום אבוד לנצח?

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
Disney4ever
נקודות:
תודות שהוענקו: 15
תודות שהתקבלו: 163

שליחה על ידי Disney4ever »

yeshm כתב:
23/04/2020 12:59:54
זה בטוח קיים בארכיונים שונים, הבעיה זה איך להגיע אליהם.
טימון ופומבה למשל שודר בזמן דיסני בערוץ טלעד, ערוץ שנסגר ונמכר מזמן. ניסיתי לפנות כמה פעמים במיילים אבל לא קיבלתי תשובות
טימון ופומבה שודרו בערוץ דיסני. לא כל הפרקים, אבל שודרו. אלאדין שודר גם בערוץ דיסני (אולי בתקופת ג׳טיקס). כנ״ל לגבי באז שנות אור. בת הים דובב מחדש וממה שהבנתי הטענה היתה שחלק מהפרקים בדיבוב המקורי לא שרדו או משהו כזה. מעבר לזה 101 דלמטים גם כן שודר בזמנו. היה גם בעבר רצועת שידור ״זמן דיסני״ בערוץ יסבבה ששידרו את כל הסדרות הנ״ל. כל הסדרות האלה שודרו גם בערוץ דיסני הנוכחי אבל בשעות מוקדמות מהרגיל (5-6 בבוקר), למעט בת הים שדובב מחדש (אם כי הוצג בדיבובו המקורי בערוץ יסבבה). לא יודע מה לגבי שאר הסדרות: הגרגוילים עולם סחרחר וכדומה, אבל רוב הסדרות מבוססות הסרטים שודרו בצורה זו או אחרת בעשור האחרון בערוץ ג׳טיקס או דיסני. מאמין שלקראת המעבר לHD הפסיקו לשדר אותם, גם בכמות הקטנה שנהגו לשדרם בארץ. אני בטוח שאם תשאל את ערוץ דיסני ישראל או דיסני ישראל יהיה להם תשובות. מעבר לכך - כל דבר של דיסני שדובב שמור בארכיון דיסני העולמי, לא בארץ ממה שידוע לי. אז מאחר והסדרות הנ״ל שודרו, אני בטוח שלפחות הפרקים ששודרו עדיין קיימים ואפילו בגרסה דיגיטלית. השאלה מה יעלה בגורלם

סמל אישי של משתמש
בלגן
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 50
תודות שהתקבלו: 14

שליחה על ידי בלגן »

יש חומרים אבודים, שלא הוקלטו או שותפו בידי אף אדם פרטי, וכנראה רק לערוצי הטלוויזיה או לאולפנים יש עדיין את ההקלטות של הדיבוב, או את הזכויות לשדר אותן. ואלה לא ישחררו את הזכויות כל כך מהר, כי אחרי הכל הפרקים שייכים להן, והן לא יתנו לכל אחד כל דבר, אלא אם כן יצא להם משהו מזה. תאמינו לי: אני עובר את זה עם איזו חברת הפקות שאני במגעים איתה כדי להוציא לאור מוסיקת פסקול בבעלותה, ומסתבר שהחברה חולקת את הזכויות על הזיכיון עם איזה ערוץ. עכשיו צריך לבקש משני אלה אישורים, ולהתפלל שאני אצליח לשכנע אותם.
אם אתם רוצים לשחרר חומרים כאלה, נסו לפנות לבעלי הזכויות ולבקש שיתנו לכם (סיכוי נמוך מאוד), או להגיש הצעה עסקית, כמו שידורים חוזרים או להעלות אותם להסטרמות בנטפליקס.

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 37,768 
תודות שהוענקו: 228
תודות שהתקבלו: 867

שליחה על ידי moomin_manager »

בלגן כתב:
17/05/2020 17:51:41
יש חומרים אבודים, שלא הוקלטו או שותפו בידי אף אדם פרטי, וכנראה רק לערוצי הטלוויזיה או לאולפנים יש עדיין את ההקלטות של הדיבוב, או את הזכויות לשדר אותן. ואלה לא ישחררו את הזכויות כל כך מהר, כי אחרי הכל הפרקים שייכים להן, והן לא יתנו לכל אחד כל דבר, אלא אם כן יצא להם משהו מזה. תאמינו לי: אני עובר את זה עם איזו חברת הפקות שאני במגעים איתה כדי להוציא לאור מוסיקת פסקול בבעלותה, ומסתבר שהחברה חולקת את הזכויות על הזיכיון עם איזה ערוץ. עכשיו צריך לבקש משני אלה אישורים, ולהתפלל שאני אצליח לשכנע אותם.
אם אתם רוצים לשחרר חומרים כאלה, נסו לפנות לבעלי הזכויות ולבקש שיתנו לכם (סיכוי נמוך מאוד), או להגיש הצעה עסקית, כמו שידורים חוזרים או להעלות אותם להסטרמות בנטפליקס.
יש לך באמת ניסיון בזה?
איך יוצרים קשר עם בעלי זכויות של אולפנים שכבר אינם?

Dadey
נקודות:
תודות שהוענקו: 89
תודות שהתקבלו: 12

שליחה על ידי Dadey »

Disney4ever כתב:
16/05/2020 13:04:13
yeshm כתב:
23/04/2020 12:59:54
זה בטוח קיים בארכיונים שונים, הבעיה זה איך להגיע אליהם.
טימון ופומבה למשל שודר בזמן דיסני בערוץ טלעד, ערוץ שנסגר ונמכר מזמן. ניסיתי לפנות כמה פעמים במיילים אבל לא קיבלתי תשובות
טימון ופומבה שודרו בערוץ דיסני. לא כל הפרקים, אבל שודרו. אלאדין שודר גם בערוץ דיסני (אולי בתקופת ג׳טיקס). כנ״ל לגבי באז שנות אור. בת הים דובב מחדש וממה שהבנתי הטענה היתה שחלק מהפרקים בדיבוב המקורי לא שרדו או משהו כזה. מעבר לזה 101 דלמטים גם כן שודר בזמנו. היה גם בעבר רצועת שידור ״זמן דיסני״ בערוץ יסבבה ששידרו את כל הסדרות הנ״ל. כל הסדרות האלה שודרו גם בערוץ דיסני הנוכחי אבל בשעות מוקדמות מהרגיל (5-6 בבוקר), למעט בת הים שדובב מחדש (אם כי הוצג בדיבובו המקורי בערוץ יסבבה). לא יודע מה לגבי שאר הסדרות: הגרגוילים עולם סחרחר וכדומה, אבל רוב הסדרות מבוססות הסרטים שודרו בצורה זו או אחרת בעשור האחרון בערוץ ג׳טיקס או דיסני. מאמין שלקראת המעבר לHD הפסיקו לשדר אותם, גם בכמות הקטנה שנהגו לשדרם בארץ. אני בטוח שאם תשאל את ערוץ דיסני ישראל או דיסני ישראל יהיה להם תשובות. מעבר לכך - כל דבר של דיסני שדובב שמור בארכיון דיסני העולמי, לא בארץ ממה שידוע לי. אז מאחר והסדרות הנ״ל שודרו, אני בטוח שלפחות הפרקים ששודרו עדיין קיימים ואפילו בגרסה דיגיטלית. השאלה מה יעלה בגורלם
גם לא ברור האם כל הפרקים דובבו - למשל באגדות ברווזים - יודעים שדובבו כל הפרקים? גומונים למשל לא דובבו רק ארבעה פרקים שיצאו בוידאו? מה קורה עם עולם סחרחר?

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 37,768 
תודות שהוענקו: 228
תודות שהתקבלו: 867

שליחה על ידי moomin_manager »

אפשר לפעמים להסיק מהמספור, למשל אם יש לנו פרק מדובב של עולם סחרחר (סתם דוגמה) שמספרו הוא 42, ניתן להסיק (בלי להתחייב) שדיבבו לפחות 42 פרקים.
טייני טון לדוגמה סביר לחשוב שדיבבו את כל הפרקים משום שיש לנו את הפרקים האחרונים מדובבים.
אבל זה תמיד בגדר השערות.
עוד משהו שאפשר לנסות לקחת ממנו מידע זה עיתונים מהעבר.
בעבר בחלק מהמדריכי שידורים היו תקצירים ופירוט של התכנים ששודרו, כך למשל אנו יודעים היום את רשימת הפרקים ששודרו של הדובשונים למשל.
@amit1989 השיג לנו הרבה דברים כאלה.

סמל אישי של משתמש
בלגן
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 50
תודות שהתקבלו: 14

שליחה על ידי בלגן »

moomin_manager כתב:
17/05/2020 19:19:25
יש לך באמת ניסיון בזה?
איך יוצרים קשר עם בעלי זכויות של אולפנים שכבר אינם?
תחפש בקרדיטים שמות של אנשים שעבדו באולפנים, ותנסה לאתר אותם בספרי טלפונים באינטרנט, ממליץ מאוד על b144. אפשר גם לחפש בפייסבוק.
אני כרגע עדיין בתהליך של שחרור מוסיקת הפסקול הזאת, ומדובר אגב בהפקה ישראלית, כך שהערוץ שמחזיק בזכויות על הסדרה ופסקולה הנו ערוץ ישראלי. מקווה להתקדם עם הנושא הזה, כדי לשחרר תפסקול סוף סוף ולהתקדם לעוד פרויקטים.

שלח תגובה