ספרי המומינים - מאת טובה ינסון

שלח תגובה
matanss9
משתמש ותיק
משתמש ותיק
נקודות:
הודעות: 2006
הצטרף: 13/04/2009 22:35:10
תודות שהוענקו: 1

ספרי המומינים - מאת טובה ינסון

שליחה על ידי matanss9 »

היום מציינים את יום הולדתה של טובה ינסון, הסופרת שכתבה את הספרים וגם הקומיקסים של 'המומינים'. היא בת 97 (היא הלכה לעולמה ב2001).
היא כתבה מספר ספרים וקומיקסים - על המומינים, שעליהם מבוססת הסדרה האהובה 'המומינים'! האשכול הזה יעסוק בספרים ויכלול כמה פרטים שבטח אינכם יודעים...

משפחת המומינים והשיטפון הגדול
תמונה


הספר הזה, the moomins and the great flood, אף פעם לא תורגם לעברית. הוא קודם את כל שאר העלילות והעלילות שבו לא נראו בטלוויזיה. (אל תתבלבלו עם פרקי התיאטרון הצף והשיטפון; זה לא זה).
מומינאמא ומומינטרול הולכים לחפש את מומינאבא, שהלך להרפתקאה בעקבות השמנטפים. הם מחפשים אותו ביער חשוך ומסתורי בלילה. פה הם פוגשים יצור שמוזכר גם בשאר הספרים - זהו סניף, והוא מתלווה אליהם לאורך כל המסע. (בתרגום לעברית - סמיף [תרגום אוריאל אופק])
הם עוברים בדרך כל מיני הרפתקאות עד שהם מוצאים את מומינאבא - הוא נתקע על עץ. בסוף, הם מצילים אותו והולכים למקום אחר, שאליו השיטפון לא הגיע. (זה תקציר קצר מאוד על הספר)

הספר הבא, כוכב השביט מגיע לעמק המומינים - דווקא כן תורגם.
תמונה

אתם יודעים כבר את העלילה - המומינים מגלים כי כוכב שביט עומד להגיע לעמק, והילדים יוצאים אל מצפה הכוכבים. הם פוגשים בדרך סנופקין, את סנורק וסנורקה (בגרסת הספרים היא נקראת נערת הסנורק).

עלילות שני הספרים הבאים ידועות לכולם - עמק החיות המוזרות ומשפחת החיות המוזרות. (משפחת החיות המוזרות ראה תרגום מחודש לא מזמן).
במשפחת החיות המוזרות, מופיעים הסיפורים מפרקים 1-8 בסדרה.
בעמק החיות המוזרות, מופיעם סיפורים מפרקי החורף של הסדרה.
תמונה

בסדרה יש ספרים נוספים:
- הרפתקאותיו של מומינאבא: הספר הוא בעצם ספר הזכרונות של מומינאבא המספר על כל מה שעבר בילדותו. בסדרה זה הופיע בתור 3 פרקים.
- סיפורי משפחת החיות המוזרות: ספר שמאגד כל מיני סיפורים נוספים מהסדרה וביניהם גם הסיפור על הילדה הבלתי נראית, ניני (פרקים 9-10).

עכשיו,
האם קראתם פעם ספר של המומינים? שמעתם על אחד הספרים?
מה יש לכם להגיד על הספרים?

אני אישית קראתי 3 ספרים, את עמק החיות המוזרות, משפחת החיות המוזרות, וזכרונות מומינאבא והם באמת נחמדים אבל הסדרה עדיפה. (:גיאגיא123
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
הודעות: 21
הצטרף: 26/04/2019 21:47:54
תודות שהוענקו: 12
תודות שהתקבלו: 1

שליחה על ידי גיאגיא123 »

לאיזה גילאים הספרים האלו מיועדים?

שלח תגובה