מספר הצעות ורעיונות שונים (אזהרה: ארוך ושונה)

שלח תגובה
ntk100
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 25
תודות שהתקבלו: 20

מספר הצעות ורעיונות שונים (אזהרה: ארוך ושונה)

שליחה על ידי ntk100 »

טוב, אני פה כבר כמה שנים אמנם אבל אין לי גישה לרוב הפורומים כאן אשר סגורים למעל 25 הודעות או פורום התורמים מן הסתם.

עד לא מזמן יכולתי לראות תוכן באתר בפורומים כשמגבלת ההודעות הייתה 5 הודעות בלבד.

כרגע מה שאני רואה זאת ההודעה הבאה:
אין לך את מספר ההודעות המינימלי על מנת לקורא בפורום זה. עליך להיות בעל 25 הודעות. מספר ההודעות החסרות..
(אגב, אולי אפשר לתקן את זה ל"לקרוא" במקום "לקורא").
טוב הבנתם את הרעיון. לדעתי המצב הזה לא תורם יותר מדי להשתתפות אמיתית בפורום ויצירה של קהילה גדולה, פעילה ותורמת.
חשבתי לכן על פורומים חדשים ושינויים שאולי ייראו לחלקכם קיצוניים. אם הינכם מסכימים או לא מסכימים עם חלק או עם הרעיון,
אנא ממכם בבקשה תקראו הכל כדי להבין את הרעין עד הסוף:

ראשית כל לשנות את לשון ההודעה ואת הקריטריונים יכול להיות רעיון טוב אבל למה לא.. לתת לכולם גישה לפורומים, כשלמשתמשים שלא עומדים בקריטריונים החדשים יהיה הרשאה רק לצפיה ולא לאינטרקציה שם? (כשהמצב מוסבר בצורת הודעה מודגשת בחלק העליון של הפורומים). זה רעיון גבולי אבל אני אסביר:
כרגע משתמש חדש שרוצה לתרום תוכן שלא קיים באתר צריך לשלוח תוכן למנהלים שיאושר ויתווסף לאחד מהפורומים: של מעל 25 הודעות או לפורומים של התורמים.

אז הרעיון שלי בגדול אם לא ברור עד עכשיו זה לפתוח פורום חדש ל"פרסומי ופרויקטי הקהילה". פורום כזה בתיאוריה יהיה עם מגבלת הודעות נמוכה במיוחד (משהו בין 2 ל-5 הודעות), אם בכלל. אם רעיון כזה נראה מוזר אז חשבתי שאפשרי אולי שאפשרות פרסומים שם יצטרכו לעבור אישור של מנהל לפני שיהיו פתוחים לקהילה כולה.
יהיה פורמט מסוים לפרסום וכן הלאה.
ככה יהיה מקום לפרויקטים מתמשכים או לפרסומים של משתמשים של סדרות עם תרגום או בשפת המקור עם תרגום באנגלית או אפילו ללא תרגום.
הצורך לשיהיה באותו הזמן גישה במצב קריאה בלבד של הפורומים הסגורים שמעל 25 הודעות הוא כדי להימנע מכפילות מצד אחד ומצד שני לחבר ולא להפריד וגם כדי למנוע את המצב בו לכל מי שאין לו מספר הודעות פשוט לרצות להגיע לצד השני מהר ע"י העלאת מספר ההודעות מהר ככל הניתן.
אפשר לפתח את זה הלאה והלאה ולתת גישה להשתתפות בפורומים שכיום מעל 25 הודעות בזכות תרומה של פרסומים מסוימות נגיד סדרות שהרבה רוצים שיהיו מתורגמות וחסר או תרומת תוכן מיוחד אחר. לדעתי יש פה הרבה גמישות ברעיון והוא יותר מחבר את כל קצוות הקהילה. משתמשים חדשים עם מספר הודעות נמוך, וותיקים עם הודעות נמוך, וותיקים עם רצון לפרסום פרויקט מיוחד וכו' וכו'.
הצעתי לפני כמה ימים להגביל מספר הודעות ביום למשתמשים חדשים. אני חושב שהרעיון טוב ביסודו אבל עדיף שיוגבל רק לפורומים מסוימים כמו דיבורים והפורומים של בקשות.

אני יודע שהרבה ממה שכתבתי אולי יישמע שנוי במחלוקת ואולי קיצוני. (נ.ב. אם כבר, למה לא אם ליישם רעיון כזה אז ליישם גם העלאת מספר הודעות לפורומים האלה של 25 הודעות ל-30 או אף יותר הודעות (בשלב שיגבילו כמובן את מס' ההודעות ביום שמשתמש חדש יכול לכתוב בפורומים)).

אשמח לתגובות ואף אם אפשרי לפתח, על רעיון כזה או אחר להשתתפות תורמת יותר בפורומים דיון פורה. תודה על הקריאה וסליחה מראש על אורך המלל.
נ.ב.2. אני אישית משתמש כאן ואולי אף במקומות אחרים לפורומים שמעל מספר הודעות מסוים במינוח "פורומים סגורים". אני מבין שיש גם פורומים לתורמים שנקראים בקטגוריה שלהם "פורומים סגורים". מבחינתי הכל סגור בפני כעת אז אני לא רואה צורך ממש לשנות המינוח. אם זה צורם לכם, אז סליחה.

ntk100
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 25
תודות שהתקבלו: 20

שליחה על ידי ntk100 »

מספר הצעות נוסף שלא קשור להצעה/רעיון שלמעלה:
* לשנות את הכותרת למעלה שכותבת "Q עובדות" למשהו אחר. אולי להשתמש באותו כיתוב של עובדות ובמקום Q שיהיה i או משהו אחר.
* לשנות את מספר המחוברים ולהחסיר משם את הבוטים. לכתוב את הבוטים אולי בסעיף תחתון או בסוגריים.
* שיהיה אפשרי להסתיר את ההודעה שמופיעה בדף הראשי בפורום (על עדכון הפורום ו-Imgur) ולפתוח מקום באתר של הודעות חשובות כך שיהיה עדיין ניתן לגשת להודעות מסוג זה שם.

נ.ב.3. הייתי רוצה לתרגם פרקים לסדרות שאין להם כרגע תרגום בפורומים או בכלל באינטרנט. האם יש שרשור עדכני יחסית (כלומר לא עתיק) של תכנים שאנשים היו מעוניינים בתרגומם? אם לא, איפה המקום המתאים לפתוח אשכול/שרשור כזה? חשבתי אולי אם הרעיון הכללי שאני מציע פה בתיאוריה יכול להיות מיושם אז בתיאוריה אולי אפשר לנעוץ שרשור כזה שם. אין לי בעיה לקחת יוזמה ולהיות הראשון שיתרגם לפי רעיון כזה אבל מן הסתם דרושים אנשים נוספים לזה ואיזה מערכת לבקרת איכות, אבל זה יכול להיות נחמד. זה או אפילו אולי מערכת הצבעות שתכלול דבר כזה אם זה בכלל אפשרי או יהיה אפשרי בעתיד. תודה!!!

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 38,128 
תודות שהוענקו: 182
תודות שהתקבלו: 960

שליחה על ידי moomin_manager »

היי,
אני אתייחס ברשותך ממש בקצרה כרגע על חלק מהדברים, משום שאני חייב לצאת עוד מעט...
1. אני מבין את הבעיה והתסכול בהגבלות שיצרנו. הגבלות אינן דבר נעים מיסודן - הן מגבילות ולא מבחינות בין אדם לאדם.
וודאי תשמח לדעת כי אנו עובדים בימים אלו על מערכת קבוצות חדשה ומתקדמת, אשר תביא בשורה בנושא, שאולי לא תשקף בדיוק את הרעינות שציינת, אבל זה יהיה הכיוון, ההגבלות יהיו חכמות יותר ויתחשבו בותק ודברים כאלה ולא במשהו קשיח כמו מספר הודעות.
2. אין רשימת תכנים שרוצים לתרגם, אבל יש פרוייקטים קיימים. ניתן לפנות לnirbas על מנת לבחון באיזה פרוייקט ניתן להשתלב.

אני חושב שלמרות המלל המצומצם לעומתת שלך, זה די עונה על מרבית הדברים. אכתוב עוד כשאהיה שוב בבית אם יעלו דברים נוספים.

שלח תגובה