איך ממירים אודיו של סרט ישן לסרט חדש באיכות טובה יותר

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
Biyakuga
נקודות:
תודות שהוענקו: 146
תודות שהתקבלו: 6

איך ממירים אודיו של סרט ישן לסרט חדש באיכות טובה יותר

שליחה על ידי Biyakuga »

ראיתי שהרבה אנשים פה מפרסמים סרטים באיכויות הרבה יותר טובות ממה שהיו פעם וממה שהם כותבים הם ערכו גזרו והדביקו הבעיה שבדרך כלל הסרט בדיבוב עברית והסרט האיכות הטובה שהוא באנגלית אין התאמה באורך הסרט וגם אחרי שאני משחק עם פס הקול אני לא מצליח להתאים אותו השאלה אם יש אפשרות אחרת או טריק כזה או אחר?

סמל אישי של משתמש
RoyBoy_TLV
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 10,580 
תודות שהוענקו: 173
תודות שהתקבלו: 87

שליחה על ידי RoyBoy_TLV »

heyimgod כתב:
05/01/2020 19:44:48
ראיתי שהרבה אנשים פה מפרסמים סרטים באיכויות הרבה יותר טובות ממה שהיו פעם וממה שהם כותבים הם ערכו גזרו והדביקו הבעיה שבדרך כלל הסרט בדיבוב עברית והסרט האיכות הטובה שהוא באנגלית אין התאמה באורך הסרט וגם אחרי שאני משחק עם פס הקול אני לא מצליח להתאים אותו השאלה אם יש אפשרות אחרת או טריק כזה או אחר?

סרטים אירופאים הם בשיטת שידור PAL וקצב תדירות התמונה בהם היא 25fps
סרטים אמריקאים הם בשיטת שידור NTSC וקצב תדירות התמונה בהם היא 29.97fps
לכן אותו סרט DVD אשר הגיע מאירופה או מארצות הברית יהיה בעל אורך זמן שונה.
סרטי בלו ריי לרוב יהיו בקצב תדירות תמונה של 23.976fps
כאשר מנסים להוסיף רצועת אודיו בעל קצב תדירות שונה מרצועת הוידאו, לאחר זמן מסויים שני הרצועות יצאו מסינכרון

על מנת להוסיף אודיו של דיבוב עברי על מקור וידאו שונה, יש להתאים בין מהירויות האודיו והוידאו.
קיימות 2 אפשרויות:
1. למתוח או לכווץ את מקור האודיו מ 25 ל 29.97 או 23.976
2. למתוח או לכווץ את מקור הוידאו מ 29.97 או 23.976 ל 25

כיום, רוב הסרטים עם איכות טובה יותר מגיעים ממקור בלוריי (23.976fps). הדרך הנכונה ביותר היא לקחת את דגימת האודיו בעברית (25fps) ולכווץ אותה על מנת שתתאים לתדירות התמונה של מקור הבלו ריי.
ברגע שמותחים או מכווצים את קובץ האודיו, נוצרת בעיה חדשה עם גובה הצלילים (Pitch) (מקור השמע נשמע איטי או מהיר - כמו הדיבור של הצ'יפמאנקס)

תוכנה שיכולה לתת חיווי מה קצב תדירות הוידאו והאודיו של כל סרט נקראת
לחץ להורדה MediaInfo
תוכנה שמאפשרת לשנות את קצב תדירות האודיו ומסדרת את הפיטץ' נקראת
לחץ להורדה BeHappy
על מנת להשתמש ב BeHappy חובה להתקין את
לחץ להורדה AviSynth

מקווה שזה עוזר מעט
בהצלחה

סמל אישי של משתמש
Biyakuga
נקודות:

שליחה על ידי Biyakuga »

היי תודה על התשובה אך רק עוד שאלה. רשמת:
1. "ברגע שמותחים או מכווצים את קובץ האודיו, נוצרת בעיה חדשה עם גובה הצלילים (Pitch) (מקור השמע נשמע איטי או מהיר - כמו הדיבור של הצ'יפמאנקס)"

איך מתגברים על הבעיה הזאת?

2. ועוד שאלה קטנה משום מה בכמה סרטים הצלחתי לשחק עם אורך השמע הכוונה הוספתי דילאי כמו שעושים לכתוביות וזה עבד בחלק מהסרטים האם זו צורה לא טובה?
השתמשתי ב AviDemux בשביל להוסיף או להוריד זמן מרצועת השמע.

סמל אישי של משתמש
RoyBoy_TLV
מנהל האתר
מנהל האתר

שאלות טובות

1. BeHappy כשמה כן היא, מעוניינת שתהיה שמח. התוכנה מותחת או מכווצת את הסאונד ובנוסף מסדרת את גובה הצלילים (ערכתי את ההודעה המקורית כדי להבהיר זאת)

2. הוספת השהייה לאודיו בקטעים שיתאימו לוידאו היא אכן אפשרות נוספת. בדרך כלל נהוג לעשות זאת כאשר מדובר במקור וידאו בעל אותו קצב תדירות. לדוגמה: אם אתה לוקח פרק מהסדרה "הלב" שיצאה על די וי די בארץ (מקור הוידאו לא נראה הכי טוב) מחלץ את השמע בעברית, ומנסה לסנכרן את זה לדי וי די של "הלב" שיצא ביפן (היות והסדרה הופקה ביפן, חומרי המקור שמורים יותר לכן הצבעים והחדות של הוידאו טובים יותר) התוצאה כנראה לא תהיה סנכרון מלא לאורך כל הפרק. אפילו שזה אותו פרק וקצב התדירות הוא זהה, מה שקורה הוא שהמרווחים של הפרסומות (הקטעים שעושים בהם פייד אאוט שחור לפני הסצינה הבאה) הם לא באותו אורך. אפילו חצי שניה יותר בכל פעם שיש מעברון כזה, וכל הסנכרון מאותו קטע עד סוף הפרק משתבש. אם זה המצב, אכן צריך להוסיף או להוריד זמן מרצועת השמע.

סמל אישי של משתמש
Biyakuga
נקודות:

שליחה על ידי Biyakuga »

RoyBoy_TLV כתב:
06/01/2020 03:46:16
שאלות טובות

1. BeHappy כשמה כן היא, מעוניינת שתהיה שמח. התוכנה מותחת או מכווצת את הסאונד ובנוסף מסדרת את גובה הצלילים (ערכתי את ההודעה המקורית כדי להבהיר זאת)

2. הוספת השהייה לאודיו בקטעים שיתאימו לוידאו היא אכן אפשרות נוספת. בדרך כלל נהוג לעשות זאת כאשר מדובר במקור וידאו בעל אותו קצב תדירות. לדוגמה: אם אתה לוקח פרק מהסדרה "הלב" שיצאה על די וי די בארץ (מקור הוידאו לא נראה הכי טוב) מחלץ את השמע בעברית, ומנסה לסנכרן את זה לדי וי די של "הלב" שיצא ביפן (היות והסדרה הופקה ביפן, חומרי המקור שמורים יותר לכן הצבעים והחדות של הוידאו טובים יותר) התוצאה כנראה לא תהיה סנכרון מלא לאורך כל הפרק. אפילו שזה אותו פרק וקצב התדירות הוא זהה, מה שקורה הוא שהמרווחים של הפרסומות (הקטעים שעושים בהם פייד אאוט שחור לפני הסצינה הבאה) הם לא באותו אורך. אפילו חצי שניה יותר בכל פעם שיש מעברון כזה, וכל הסנכרון מאותו קטע עד סוף הפרק משתבש. אם זה המצב, אכן צריך להוסיף או להוריד זמן מרצועת השמע.
עכשיו באמת שאלה אחרונה איך ניתן לקבוע איזה קובץ ווידאו/ אודיו יותר טוב לפי איזה פרמטרים להשוואת והאם יש תוכנה שעושה את זה כבר ויכולה לתת לי ציון כי יש לי כמה סרטים שהם על פניו נראים אותו הדבר אבל שוקלים אחרת וקשה לי להבדיל ולקבוע מה נחשב יותר טוב כנ"ל לגבי אודיו ההבדל היחיד למשל שניתן לראות לגבי האודיו זה המהירות הזרמה אולי רשום למשל 2.0 ac3 ו 128K ובשני אותו הדבר רק 448K

סמל אישי של משתמש
RoyBoy_TLV
מנהל האתר
מנהל האתר

זאת שאלה מסובכת. היות ויש המון פרמטרים שיכולים לשנות את התוצאה של הקובץ הסופי, אין באמת תשובה חד משמעית.
זה תלוי לרוב בקובץ המקור איתו אתה עובד.
כל קובץ ניתן לקידוד מחדש. הגדרות אלו יהיו מה שיתקבל בוידאו הסופי.
ישנו קידוד x264 או החדש יותר x265.
x264 נותן תוצאות מעולות וזה לרוב מה שמשתמשים בו.
x265 יכול ליצור קבצים בנפח קטן יותר עם אותה איכות, אבל כמות הזמן ומשאבי המחשב שהוא דורש הם גדולים יותר.

קידוד איכותי היא אמנות בפני עצמה. הדרך הטובה ביותר היא לקרוא קצת מדריכים באינטרנט, ופשוט לנסות. בתור התחלה הייתי ממליץ לעבוד עם סרטים יחסית קצרים 10-20 דקות (למשל פרק של סדרה) וזאת מאחר ולוקח המון זמן לקודד סרט שלם.
בדרך כלל יש אפשרות לבחור איכות על חשבון גודל קובץ. ככל שהאיכות טובה יותר, גודל הקובץ יהיה גדול יותר.
אם אתה לוקח סרט די וי די ומקודד אותו, איכות של 700 מגה תהיה ממש גבולית לעומת קובץ של 2 ג'יגה שיראה הרבה יותר איכותי.
על מנת ללמוד ולראות את ההבדלים, הייתי ממליץ לראות איך שני הקצוות (איכות מירבית - גודל קובץ קטן) משפיעים.
ככה תובל להחליט, מה האיכות שאתה מוכן "להתפשר" עליה ולעבוד עם הפרמטרים האלה.

סמל אישי של משתמש
Biyakuga
נקודות:

שליחה על ידי Biyakuga »

RoyBoy_TLV כתב:
07/01/2020 02:01:15
זאת שאלה מסובכת. היות ויש המון פרמטרים שיכולים לשנות את התוצאה של הקובץ הסופי, אין באמת תשובה חד משמעית.
זה תלוי לרוב בקובץ המקור איתו אתה עובד.
כל קובץ ניתן לקידוד מחדש. הגדרות אלו יהיו מה שיתקבל בוידאו הסופי.
ישנו קידוד x264 או החדש יותר x265.
x264 נותן תוצאות מעולות וזה לרוב מה שמשתמשים בו.
x265 יכול ליצור קבצים בנפח קטן יותר עם אותה איכות, אבל כמות הזמן ומשאבי המחשב שהוא דורש הם גדולים יותר.

קידוד איכותי היא אמנות בפני עצמה. הדרך הטובה ביותר היא לקרוא קצת מדריכים באינטרנט, ופשוט לנסות. בתור התחלה הייתי ממליץ לעבוד עם סרטים יחסית קצרים 10-20 דקות (למשל פרק של סדרה) וזאת מאחר ולוקח המון זמן לקודד סרט שלם.
בדרך כלל יש אפשרות לבחור איכות על חשבון גודל קובץ. ככל שהאיכות טובה יותר, גודל הקובץ יהיה גדול יותר.
אם אתה לוקח סרט די וי די ומקודד אותו, איכות של 700 מגה תהיה ממש גבולית לעומת קובץ של 2 ג'יגה שיראה הרבה יותר איכותי.
על מנת ללמוד ולראות את ההבדלים, הייתי ממליץ לראות איך שני הקצוות (איכות מירבית - גודל קובץ קטן) משפיעים.
ככה תובל להחליט, מה האיכות שאתה מוכן "להתפשר" עליה ולעבוד עם הפרמטרים האלה.
המון תודה הן על ההסבר הזה ועל שאר ההסברים המפורטים והמעולים ישר כוח

סמל אישי של משתמש
בלגן
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 50
תודות שהתקבלו: 14

שליחה על ידי בלגן »

מדריך מעניין ואלה כלי עזר חינמיים וטובים, אבל לדעתי האישית אין כמו תוכנת עריכה מקצועית שמותאמת לעבודות עריכה כאלה ואחרות, כגון אדובי פרמייר, אדובי אודישן , קיובייס וכו'... אני מגיע מרקע של עריכת סאונד, אז אלה התוכנות שאני משתמש בהן.

alinet
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 1
תודות שהתקבלו: 1

שליחה על ידי alinet »

תודה רבה על המדריך המפורט!

שלח תגובה