אחרי 25 שנה: סדרת האנימציה "ארתור" יורדת מהמסך

שלח תגובה
Benzy22
משתמש ותיק
משתמש ותיק
נקודות:
תודות שהוענקו: 45
תודות שהתקבלו: 113

https://www.israelhayom.co.il/culture/t ... e/3661036/
https://www.mako.co.il/tvbee-tv-news/Ar ... a71027.htm

אחרי 25 שנים, מיליוני מעריצים וארבעה פסלוני אמי יוקרתיים, סדרת האנימציה המצליחה לילדים "ארתור" יורדת מהמסך.

אתר הבידור דדליין חשף כי כי העונה ה־25 של סדרת הטלוויזיה, שצפויה לעלות בחורף 2022, תהיה האחרונה. יוצרת הסדרה, ק'אתי וואו, אישרה זאת בפודקאסט Finding DW כשאמרה "ארתור כבר לא בתהליכי הפקה יותר. למעשה, את חגיגות הסיום לסדרה ציינו כבר לפני שנתיים". היא הוסיפה כי לדעתה מדובר בטעות וכי הסדרה צריכה לחזור. "אני יודעת שאני לא היחידה שחושבת שהם טעו. אני לא יודעת אם זה היה בגלל שיקולי רייטינג או שסתם הרגישו שצריך להוציא את הסדרה לגמלאות. עבורי זו היתה סדרה נצחית שהאמנתי שלעולם לא תסתיים, אבל הנה, זה קרה".

"ארתור", שמבוססת על סדרת ספרי ילדים מצליחה של מארק בראון, משודרת מאז 1996 ומחזיקה בטייטל המכובד של סדרת הטלווזיה המונפשת לילדים הארוכה ביותר בטלוויזיה האמריקנית. מדובר בשיתוף פעולה אמריקני־קנדי.

הסדרה זכתה להצלחה רבה בעולם, וגם בישראל, ומשודרת נכון להיום ב־82 מדינות. במרכז הסדרה דמויות של חיות אנושיות. הכוכב הראשי הוא ארתור, דב נמלים. הוא בן 8, תלמיד כיתה ג', אביו הוא שף ואמו רואת חשבון. יש לו שתי אחיות וכלב. הסדרה מרבה לעסוק בנושאים חברתיים וחינוכיים ומעלה לסדר היום סוגיות דוגמת בריונות, אוטיזם, מחלת הסרטן, דיסלקציה וגירושים.

פרק הפתיחה של העונה ה־22, ששודר ב־2019, הצליח לעורר סערה לאחר שדמות המורה של ארתור, מר עכבר, התחתן עם בן זוגו פטריק. ערוץ טלוויזיה ציבורי באלבמה סירב לשדר את הפרק שנתן לגיטימציה לנישואי להט"ב.

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:
תודות שהוענקו: 44
תודות שהתקבלו: 61

אהבתי במיוחד את הביטוי הויזואלי שנתנו היוצרים לכל המחשבות, הדאגות, הלבטים והחלומות של הדמויות. הם עשו את זה פשוט מצוין, וביצירתיות מעוררת השראה.
סמל אישי של משתמש
Din4
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 140
תודות שהתקבלו: 82

עצוב לי. הסדרה הזאת משאירה מאחוריה המון נושאים חשובים שבתור ילד זכיתי להכיר וללמוד משם. בהתחשב בזה שאני יליד הניינטיז הסדרה הזאת הייתה הכי אהובה עלי וזכיתי לגדול עליה. העונות האחרונות לא הכי דיברו אלי בשילוב האנימציה המחודשת שלא הלהיבה אותי, אבל עדיין הקסם נשאר. הלוואי ויהיה מקום להמשיך את זה לפחות בשביל דור ההמשך וגם אם לא תמיד ישארו הפרקים שהם נכס צאן ברזל (לא מגזים!) בעיני.
סמל אישי של משתמש
eurostar
נקודות:
תודות שהוענקו: 3
תודות שהתקבלו: 2

האמת שזה דיי מבאס,
זו הייתה אחת הסדרות האהובות עליי עם המון תוכן חינוכי
מקווה שבכל זאת יחליטו להמשיך בסוף
שלח תגובה