המומינים - סדרה חדשה בערוץ הילדים

roibokobza093
משתמש רגיל
משתמש רגיל
תודות שהוענקו: 143
תודות שהתקבלו: 35

שליחה על ידי roibokobza093 »

הפרקים עלו היום גם בגוניור

dd123
משתמש רגיל
משתמש רגיל
תודות שהוענקו: 14
תודות שהתקבלו: 1

שליחה על ידי dd123 »

אשמח אם מישהו יוכל להקליט ולהעלות את הפרקים

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
תודות שהוענקו: 29
תודות שהתקבלו: 21

שליחה על ידי MrNostalgia »

איזה הבדל תהומי בין הסדרה מ-1990 לסדרה החדשה. ועזבו את האנימציה הגנרית, איתה עוד אפשר לחיות, ועזבו את הדיבוב העברי הבינוני שהותיר אותי מאוכזב עד עמקי נשמתי (למה היו לי ציפיות מלכתחילה?), אבל הסדרה עצמה מרגישה לי פשוט סבירה, שטחית משהו, ילדותית. אז יהיו שיגידו: "למה ציפית? זו סדרה לילדים", אבל נראה לי שזה קצת מתנגש עם ההצהרות הבומבסטיות של היוצרים שמדובר ב"תכנית פריים טיים לכל המשפחה". גם "צעצוע של סיפור" ילדותי, גם "שרק" וגם "מלך האריות" ילדותי, אבל לפחות "כל המשפחה" יכולה להתחבר וליהנות. זה לא קורה כשצופים ב"עמק המומינים".

להוציא פרק אחד ("התאטרון הצף" בשמו הלא רשמי) שניחן בעומק מסוים ובבגרות, כל הפרקים שצפיתי בהם עד כה פשוט שיעממו אותי. לעתים אף הרגשתי שאני מכריח את עצמי לצפות, וזה אומר הרבה.

מעניין אם טובה ינסון הייתה נותנת את הגושפנקא שלה לסדרה הזאת. אני לא כל כך בטוח.

Din4
משתמש רגיל
משתמש רגיל
תודות שהוענקו: 130
תודות שהתקבלו: 61

שליחה על ידי Din4 »

MrNostalgia כתב:
31/01/2020 15:35:18
איזה הבדל תהומי בין הסדרה מ-1990 לסדרה החדשה. ועזבו את האנימציה הגנרית, איתה עוד אפשר לחיות, ועזבו את הדיבוב העברי הבינוני שהותיר אותי מאוכזב עד עמקי נשמתי (למה היו לי ציפיות מלכתחילה?), אבל הסדרה עצמה מרגישה לי פשוט סבירה, שטחית משהו, ילדותית. אז יהיו שיגידו: "למה ציפית? זו סדרה לילדים", אבל נראה לי שזה קצת מתנגש עם ההצהרות הבומבסטיות של היוצרים שמדובר ב"תכנית פריים טיים לכל המשפחה". גם "צעצוע של סיפור" ילדותי, גם "שרק" וגם "מלך האריות" ילדותי, אבל לפחות "כל המשפחה" יכולה להתחבר וליהנות. זה לא קורה כשצופים ב"עמק המומינים".

להוציא פרק אחד ("התאטרון הצף" בשמו הלא רשמי) שניחן בעומק מסוים ובבגרות, כל הפרקים שצפיתי בהם עד כה פשוט שיעממו אותי. לעתים אף הרגשתי שאני מכריח את עצמי לצפות, וזה אומר הרבה.

כיום יהיה קשה להתעלות על כל האנימציות שנוצרו פעם ועל העבודת יד שהושקעה בכל פריים ופריים. בגרסה המקורית האנימציה מהריבה ומשאירה לך המון מקום לדמיון, הדיבוב איכותי וזה פשוט נעים לאוזן ולעין. לא פלא שהקהילה שלנו משקיעה מאמץ בלשמר נוסטלגיה, עכשיו מבינים עד כמה יש בזה צורך.

סמל אישי של משתמש
MickeyMouse
משתמש רגיל
משתמש רגיל
תודות שהוענקו: 147
תודות שהתקבלו: 28

שליחה על ידי MickeyMouse »

סמל אישי של משתמש
amit1989
מנהלים
מנהלים
תודות שהוענקו: 116
תודות שהתקבלו: 177
יצירת קשר:

שליחה על ידי amit1989 »

לא אהבתי. פרק 45 של הסדרה המוכרת יותר טוב.

roibokobza093
משתמש רגיל
משתמש רגיל
תודות שהוענקו: 143
תודות שהתקבלו: 35

שליחה על ידי roibokobza093 »

המומינים נגמר אחרי 13 פרקים

motimarzuk
משתמש רגיל
משתמש רגיל
תודות שהוענקו: 9
תודות שהתקבלו: 2

שליחה על ידי motimarzuk »

עכשיו מכשהסדרה יצאה לה, ראיתי מספר פרקים בודדים כי זה ממש לא משך אותי כמו הסדרה המקורית, אבל זה רק אני או שהתכנים ממש דומים לפרקים שהיו בסדרה כאילו הסדרה החדשה היא תמצית הסדרה הישנה?

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
תודות שהוענקו: 29
תודות שהתקבלו: 21

שליחה על ידי MrNostalgia »

motimarzuk כתב:
01/04/2020 21:22:03
עכשיו מכשהסדרה יצאה לה, ראיתי מספר פרקים בודדים כי זה ממש לא משך אותי כמו הסדרה המקורית, אבל זה רק אני או שהתכנים ממש דומים לפרקים שהיו בסדרה כאילו הסדרה החדשה היא תמצית הסדרה הישנה?
טבעי שיהיה דמיון, כי שתי הסדרות מתבססות על אותם החומרים (הספרים והקומיקסים של טובה ינסון ואחיה לארס).
ההבדל היחיד והמשמעותי - וזה יאמר לחובתה של הסדרה החדשה - הוא ההתעקשות של היוצרים להישאר נאמנים למקור.
בסדרה החדשה אין עלילות מומצאות ואין דמויות חדשות. בסדרה הישנה לעומת זאת היה לנו את המכשפה ואת אליסיה, שהפכו את הסדרה להרבה יותר מסתורית ומעניינת בשלביה המאוחרים.

סמל אישי של משתמש
YoniX
משתמש זהב
משתמש זהב
תודות שהוענקו: 13
תודות שהתקבלו: 14

שליחה על ידי YoniX »

MrNostalgia כתב:
31/01/2020 15:35:18

מסכים איתך.
הסיבה לזה פשוטה, בשנות ה-80 הדגישו יותר זמן ומחשבה מאחורי כל תכנית ילדים, אם זה מבחינת האנימציה שנעשתה בחו"ח ואם זה מבחינת הדיבוב בארץ שחשבו על כל מילה (במיוחד אם זה משודר בחינוכית) ובחרו מדבבים שיכלו להתאים לדמות מבחינה מקצועית (חלק לא קטן מהם היו אנשי תיאטרון). אין מה לעשות, בעידן של אינספור ערוצים ואינטרנט אי אפשר לצפות להשקעה אמיתית מסדרות ילדים, אף אחד כיום לא יבזבז יותר מידי זמן על זה

שלח תגובה