ראיון בלעדי לבומרנג: הסדרה החדשה של המומינים תשודר בישראל?

נעול
סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:
תודות שהוענקו: 29
תודות שהתקבלו: 40

ראיון בלעדי לבומרנג: הסדרה החדשה של המומינים תשודר בישראל?

שליחה על ידי MrNostalgia »

תמונה

החלטתי לעשות הפתעה קטנה לפורום המדהים הזה כחלק מחגיגות ה-9 להיווסדו, ויזמתי ראיון עם מנכ"לית Gutsy Animations - מאריקה מקארוף - הלא היא המפיקה של הסדרה החדשה והמדוברת של המומינים, שאתמול כבר קיבלה שם רשמי: "עמק המומינים" (Moominvalley).

אז, למי שלא יודע (למרות שכבר פורסמו פה כמה פוסטים בנושא), מדובר בסדרה חדשה לגמרי עם הפקה מאד מושקעת ונוצצת (תבינו בהמשך) אשר מבטיחה להיות נאמנה למקור. בחו"ל היא עתידה לעלות באפריל 2019 והיא תכלול 13 פרקים בעונתה הראשונה. האם היא תשודר בישראל? האם יהיה דיבוב עברי? כל התשובות בראיון:

אין ספק שקמפיין מימון ההמונים ב-IndieGogo נחל הצלחה, בהתחשב בכך שהצלחתם לא רק להשיג את הסכום המקורי, אלא הרבה יותר מזה.
האם הופתעת לנוכח התמיכה חסרת התקדים? במילים אחרות, האמנת שתרחיש כזה יכול לקרות?

- האמנתי שהסדרה החדשה תעניין גם את המעריצים הישנים וגם את החדשים, ולכן חשבתי שהמטרה היא ברת השגה.
רמת ההתלהבות הייתה באמת מדהימה, ואני כל כך שמחה שאנחנו יכולים לחוות את ההרפתקה הזו ביחד עם המעריצים.

כפי שצוין בשאלה הקודמת, קמפיין מימון ההמונים אכן הסתיים בצורה מאד מוצלחת, ואף חרג מיעד המימון המקורי שלו.
האם יש משמעות חדשה לעובדה שהצלחתם לגייס יותר כסף - מבחינת הפקה והאיכות של התוצר הסופי?

- העובדה שזכינו לתמיכה כבר בשלב מוקדם הייתה מאד חשובה עבורנו, כי כך התאפשר לנו לבחון ולפתח את המראה הויזואלי הייחודי (של התכנית).
מאחר שהסדרה מיועדת לכל המשפחה ולפריים טיים, חשוב מאד שהמראה הויזואלי יהיה בהתאם.

נוכחנו לגלות שבגרסה האנגלית של הסדרה ידבבו ווריק דייוויס ("הארי פוטר"), קייט וינסלט ("טיטאניק") ורוזמונד פייק ("נעלמת") - לצד שחקנים הוליוודיים מוכרים נוספים.
מה הסיבה שדווקא הם נבחרו? האם מדובר בבחירה שנובעת ממחשבה שיווקית - בשל היותם מפורסמים?

- ראשית, כולם ככולם שחקנים ושחקניות נפלאים ומוכשרים, והם משקפים את הדרמה המשפחתית האיכותית שאנו יוצרים.
הם נבחרו בקפידה על מנת שיוכלו להתאים לדמויות האהובות והרב גוניות של טובה ינסון.

הודות להכרזה האחרונה, אנו כבר יודעים (חלקית) אילו דמויות נראה בסדרה החדשה.
על פי הרשימה, כל הדמויות אכן מופיעות בספריה של טובה ינסון. אך האם אנחנו יכולים לצפות לראות גם דמויות חדשות ובלעדיות לסדרה?

- טובה ינסון יצרה עולם עשיר של פנטזיה, עם הרבה דמויות ייחודיות ואותנטיות.
בשלב הזה איננו צריכים ליצור דמויות נוספות!

הסדרה מ-1990 היא למעשה האחרונה שנוצרה כחלק מהמותג "המומינים". ולא מדובר רק בסדרה הכי פופולרית, אלא בזו שנחשבת בקרב המעריצים כהכי טובה ואהובה מכולן.
האם ההפקה/היוצרים רואים בסדרה מ-1990 מושא להשראה או "דוגמה" כחלק מיצירת הסדרה החדשה?

- לסדרה הקודמת הייתה הפקה ענקית עם צוות אשר מנה כ-600 אנשים.
היא נמכרה ל-124 מדינות והייתה הצלחה גדולה. כמובן שתמיד יהיה לה מקום בהיסטוריה של המומינים.

עם זאת, הסדרה שלנו מיועדת לקהל שהוא משפחה ופריים טיים, ולכן אני חושבת שהגוון שלה יהיה קצת שונה.
בסדרה שלנו אנחנו מנסים לבטא את הרוח המקורית של טובה, ואני מקווה שהיא תמשוך גם מעריצים ישנים וגם חדשים.

מלבד הספרים המקוריים, טובה ינסון כתבה ואיירה את רצועות הקומיקס של המומינים - ובשלב מאוחר יותר אף החליף אותה אחיה, לארס ינסון.
האם הסדרה החדשה תתבסס רק על ספריה של טובה ינסון, או שאנו יכולים לצפות לראות גם עלילות שיתבססו על הקומיקס שלה ו/או של לארס?

- כן, אנו משתמשים גם בחומרים המקוריים של טובה ולארס ינסון.

בנימה קצת יותר אישית, האם את מחשיבה את עצמך כמעריצה של המומינים? אם כך, איך זה מרגיש להיות בראשו של פרויקט שהוא כה משמעותי?

- כן, אני מעריצה גדולה הן של המומינים והן של טובה ינסון, שהייתה אמנית, יוצרת, מאיירת וסופרת גדולה.
יש לי את הכבוד והפריבילגיה להיות המפיקה של התכנית, ועשיתי כל שביכולתי כדי להרכיב את הצוות הטוב ביותר לסדרה המדהימה הזאת.
לעבוד עם כל הצוות של 'Gutsy UK' ו'Gutsy Animations' זה חלום של ממש!

האם נזכה לצפות בסדרה כאן בישראל? יש עניין מצד גופי שידור ישראליים?

- כן, אנחנו מנהלים מו"מ עם גופי שידור ישראליים, אבל שום דבר לא חתום עדיין!

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 37,768 
תודות שהוענקו: 212
תודות שהתקבלו: 863

שליחה על ידי moomin_manager »

וואווו מדהים!!!!
תודה רבה על הראיון! אכן מרגש ומלהיב מאוד לקבל את כל הפרטים
כיף גדול לדעת שקודם כל יתבססו על החומרים המקוריים של טובה, שמי שעומד מאחורי הפרוייקט הגדול הזה זה אנשים שבאמת והתמים אוהבים את המומינים ולא גוף שרק מנסה לקפוץ על גל הפופולריות של הדמויות, והכי חשוב שהפרוייקט הזה הופך למשהו גדול באמת, כל הכבוד להם!!!

ותודה רבה על היוזמה ועל הראיון!

Din4
משתמש רגיל
משתמש רגיל
נקודות:
תודות שהוענקו: 131
תודות שהתקבלו: 66

שליחה על ידי Din4 »

תודה על הראיון המרתק! עושה רושם שזה באמת מתפתח למשהו שונה וטוב. מקווה שזה באמת יגיע אלינו כשזה יצא בעתיד :)

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:

תודה לכם :)
אני מקווה שייצא לי לראיין אותה שוב בעתיד, אולי לקראת הבכורה של הסדרה.
הפרויקט הזה נראה מאד מבטיח, וכולי תקווה שההפקה תעמוד בציפיות הגדולות ותצליח ליצור סדרה איכותית.
אגב, אלה הדמויות/המדבבים שהוכרזו בשלב הזה (עליהן דובר באחת השאלות):
מומינאמא (רוזמונד פייק), מומינאבא (מאט ברי), מומין/מומינטרול (טארון אגרטון), סנורקה (אקיה הנרי), סניף (ווריק דיוויס), הגברת פיליונק (קייט וינסלט), מר מושקר (וויל סלף), * רוח הרפאים (ריצ'רד איואדה).
* יכול להיות שאני טועה, אבל כנראה שמדובר בדמותו של רוח הרפאים מ"ספר הזכרונות של מומינאבא" (שגם הופיעה בסדרה מ-1990).

סמל אישי של משתמש
moomin_manager
מנהל האתר
מנהל האתר
נקודות: 37,768 
תודות שהוענקו: 212
תודות שהתקבלו: 863

שליחה על ידי moomin_manager »

אה חשבתי שמדובר ברוח הרפאים מהפרק של המגדול חחח

matanss9
משתמש ותיק
משתמש ותיק
נקודות:
תודות שהוענקו: 1

שליחה על ידי matanss9 »

אני חושב שמדובר באותו רוח רפאים...
רוח הרפאים מהמגדלור
ורוח הרפאים שמופיע (או מופיעה?) בפרקי הזכרונות של מומינאבא
הם בעצם אותה דמות, לא?

סמל אישי של משתמש
MrNostalgia
נקודות:

matanss9 כתב:אני חושב שמדובר באותו רוח רפאים...
רוח הרפאים מהמגדלור
ורוח הרפאים שמופיע (או מופיעה?) בפרקי הזכרונות של מומינאבא
הם בעצם אותה דמות, לא?
אני לא בטוח שהרוח שבמגדלור היא אותה הרוח שמומינאבא הכיר בנעוריו, אבל שוב, יכול להיות שאני טועה.
אם יש כאן מישהו שקרא את הספר במלואו, אז אולי יהיה אפשר "לפתור את התעלומה". אני באופן אישי קראתי אותו רק חלקית.

matanss9
משתמש ותיק
משתמש ותיק
נקודות:
תודות שהוענקו: 1

שליחה על ידי matanss9 »

קראתי את הספר במלואו - ואכן בספר הזכרונות של מומינאבא מופיע רוח הרפאים.
בספר מומינאבא והים (שעליו מבוססים פרקי המגדלור) לא מופיע שום רוח רפאים...
בסדרת הטלוויזיה רוח הרפאים אכן מופיע בזכרונות שלו+ במגדלור- ומדובר באותו אחד לדעתי

נעול