תמונה אינה זמינה
שלום אורח,

אינך רשום במערכת. הררשמה הינה פשוטה וחינמית. משתמשים רשומים יכולים להתכתב במע' הפורומים,  להרשם כמעריצים של סדרות באתר, לתרום לאתר ועוד...

ברוכים הבאים לאתר בומרנג. חזון האתר הוא להפוך לארכיון בלתי נדלה של מידע אודות תוכניות הטלוויזיה מראשיתה של הטלוויזיה הישראלית ועד היום. אתם מוזמנים להצטרף אליינו למסע מרתק בזמן אחר התמימות, הילדותיות והקסם של פעם.

על מנת לנסוע בזמן , יש להזין את השנה אליה אתם רוצים לחזור ו/או את שם התוכנית. לדוגמא : 1995 או המחסן של כאילו.

מכונת הזמן

בומרנג - אמנים ויוצרים - עוזי חיטמן

עוזי חיטמן

עוזי חיטמן ז"ל, מבין המוסיקאים והמלחינים המוכשרים ביותר שידעה ארצנו.

עוזי ; נולד בתאריך 9.6.1952 בגבעת שמואל וכשהיה בן שש עבר עם משפחתו לגור ברמת גן.

עוזי אהב לשמוע מוזיקה כבר בגיל צעיר מאוד ובגיל 11 קיבל במתנה את הגיטרה הראשונה שלו. עקב מצבה הכלכלי של משפחתו לא יכול היה ללמוד נגינה באופן מסודר ולכן היה צרי, ללמד את עצמו.

כשהיה עוזי בן 19 הפתיעה אותו סבתו, שראתה עד כמה נכדה מוכשר בתחום המוזיקה וקנתה לו פסנתר. עד מהרה למד עוזי לנגן גם בכלי הזה ומאז שילב במוזיקה שלו את שני כלי הנגינה האלה.

עוזי גם מוכר לילדי שנות ה80 והתשעים כאשר השתתף בכמה וכמה תוכניות טלוויזיה ידועות. בתוכנית "פרפר נחמד" בה שיחק לצד: עפרה ויינגרטן, שלומית טריגר- הגואל, אפי בן-ישראל ולצד הבובות: שבי, אוזה , בץ ונולי. עוזי השתתף בהרבה פרקים של הסידרה, מהם זכורים גם הפרקים החגיגיים לפורים ולחנוכה.
 

בשלב מאוחר יותר הגיש חיטמן את התוכנית "חלום עליכם" שבמסגרתה הגשים עוזי את חלומותיהם של ילדי ישראל. הילדים נתבקשו לשלוח מכתב ובו מתואר חלומם הגדול ביותר, בכל תוכנית הוזמנו כמה ילדים נרגשים והוגשם להם החלום. מבין החלומות שהוגשמו: ביקור במפעל לייצור שוקולד, לשיר עם זמרת ידועה וכו'...

 שיא התוכנית היה כאשר צוות התוכנית , בהגשתו של עוזי, הצליחו להגשים את חלומו של ילד חולה סרטן שביקש להיפגש עם נשיא ארה"ב (ביל קלינטון באותם ימים)
 

בנוסף , השתתף חיטמן בתוכנית "הופה היי!" בה שיחקו גם: יגאל בשן, יהונתן מילר וכמובן- העז לילוש שליוותה את השלושה לכל מקום/ שלשיית "הופה היי!" הוקמה למעשה מתוך שלישיית "כמו צועני", שבין שיריה הידועים אפשר למצוא את: "ארץ הצבר" (מתוך פסטיגל 1985), "אנחנו נשארים בארץ" ואת השיר שעל שמו נקראת הלהקה- "כמו צועני" (שהשתתף בקדם האירוויזיון בשנת- 1985).

 

מלבד תוכניות הטלוויזיה שבהן השתתף עוזי, יצאו גם קלטות וידאו לילדים בהשתתפותו. בניהן : "שירים קטנים" בה השתתפו גם- חני נחמיאס, ג'וליאן שגרן, שרי צוריאל, עירית ענבי וגלי עטרי. "שירים קטנים" היתה קלטת שכללה את שירי הילדות הידועים מכל הזמנים, ביניהם- "דוגית נוסעת", "אדון שוקו", 12 הירחים ועוד שירים.
 

בנוסף הוציא חיטמן קלטת "סולו" שלו בשם "ילדיש" שכללה את השירים: "אדוני ראש העיר", "עושה את עצמי", "שירי ילדות", "תזמורת של ממש" ועוד.

 

הצער על אובדנו של עוזי בפתאומיות נפל על כולנו כרעם ביום בהיר. אך אנו נוכל להתנחם בכך, שגם אם לבו עמד מלכת, הרי שהמוזיקה אותה כתב, הלחין ושר, תמשיך להתנגן עוד שנים רבות ותמיד תזכיר לנו את האיש הצנוע והענו הזה, שאהב בכל מאודו את ארץ ישראל.

מבין שירו הנוגעים ביותר של עוזי הוא השיר "נולדתי לשלום". עוזי נולד לשלום ונפטר בעת מלחמה. אנו מקווים כי גם בארצנו יתגשם יום אחד חלומו של חיטמן ויגיע השלום.

עוזי , נפטר בתאריך 17.10.2004 כתוצאה מהתקף לב פתאומי והוא בן 52 במותו.